Aukcióra bocsátják az 1966-os Ferrari 275 GTB versenyautót

Enzo Ferrari, a névadó autógyártó cég alapítója egyetlen célból alapította legendás scudiáját: versenyezni. Az olasz autógyártó közúti járművei egyszerűen a versenyoldal finanszírozásának eszközei voltak társaságot, és betartott bizonyos szabályokat, amelyek szerint versenyautóinak utcai törvényeken kell alapulniuk járművek. Ez azt jelentette, hogy a nyilvánosság elé került autók a tiszta sebességre tervezett autók kissé visszafogott változatai voltak.

Az egyetlen autó, amely felülmúlta őket, a féktelen rosso corsa színű Ferrarik voltak a pályán, és ha elég mélyek a zsebei, beszerezhet egy saját klasszikus versenyzőt.

Ferrari 275 GTB: C 1

A Bonhams idén januárban elárverez egy 1966-os Ferrari 275 Gran Turismo Berlinetta Competizione-t az arizonai Scottsdale-ben, és a GTB nem csak versenyre készült, hanem a verseny jogdíját is.

Ajánlott videók

Ez a Ferrari olyan legendás eseményeken aratott győzelmeket, mint a Spa-Francorchamps-i 1000 km-es verseny, az 1969-es Imola 500 km-en, és megnyerte osztályát az 1967-es Le Mans-i 24 órás versenyen. Azóta néhány gyűjteményből előkerült, és a karosszériát restaurálták, miután egy raktártűz áldozatává vált. A sérülés azonban felületes volt, és az alapja sértetlen maradt. A Ferrari még hitelesítési tanúsítványt is adott az autónak, mivel a Grand Tourer megőrizte eredeti, 3,3 literes, 12 hengeres motorját, alvázát és sebességváltóját.

Nem kell sokat találgatni, hogy ez a klasszikus versenyautó nem engedi el az aukciós blokkot akciós áron. Jelenleg egy 1963-as 250 GTO volt 38 millió dollárért kelt el nyáron a Pebble Beach Concours d'Elegance versenyen, és a Ferrari 39-et készített belőlük. Ez az autó a tizenkettő egyike.

Lehet, hogy már késő elkezdeni filléreket berakni egy tégelybe, de néhány szerencsés autószerető, akinek plusz vagyona hever, egy rohadt ütéssel rúgja ki 2015-öt.

Frissítse életmódjátA Digital Trends segítségével az olvasók nyomon követhetik a technológia rohanó világát a legfrissebb hírekkel, szórakoztató termékismertetőkkel, éleslátó szerkesztőségekkel és egyedülálló betekintésekkel.