Študija RootMetrics pravi, da ima Knoxville najboljšo mobilno zmogljivost v ZDA

click fraud protection
celični radijski stolp

Ste se kdaj vprašali, kje v Združenih državah bi vaša mobilna naprava najbolje delovala? Glede na RootMetrics najnovejši test zmogljivosti omrežja, Knoxville, Tennessee, zaseda prvo mesto za mobilno zmogljivost med 125 testiranimi večjimi metropolitanskimi območji. Na drugem mestu mu tik zaostaja St. Louis, tretji pa Minneapolis.

Nedavne ugotovitve podjetja RootMetrics se poglobijo v mobilno izkušnjo v metropolitanskih območjih po vsej državi. Vsako področje je bilo razvrščeno od najvišjega do najnižjega v šestih kategorijah mobilne zmogljivosti – na splošno, zanesljivost, hitrost, podatki, zmogljivost klicev in besedilo.

Priporočeni videoposnetki

Knoxville se je uvrstil na prvo mesto v treh od šestih kategorij zmogljivosti – na splošno, zanesljivost omrežja in zmogljivost klicev. Prislužil si je tudi uvrstitev med prvih 5 v petih različnih kategorijah (vse razen besedila).

Povezano

• FAA pravi, da bo 50 ameriških letališč dobilo razširjeno pokritost s 5G šele kasneje leta 2022
  • iPhone 13 in Z Flip 3 ohranjata Apple in Samsung visoko prodajo v ZDA in Evropi
  • T-Mobile napoveduje razširjen domači internetni dostop 5G po celotnem južnem delu ZDA.

V prejšnjem krogu testiranja RootMetrics Knoxville ni končal med prvih pet v nobeni kategoriji. Poročilo svoj uspeh pripisuje visokim srednjim hitrostim prenosa, skupaj z visokimi ocenami pri zanesljivosti klicev in podatkov, ki znašata 99,7 oziroma 96,9.

Ko gre za mobilno zmogljivost v 10 največjih mestih v ZDA, se je Chicago uvrstil najvišje glede na hitrost omrežja in podatkovno zmogljivost. Mesto New York in območje treh zveznih držav sta se v vseh šestih kategorijah uvrstila nizko in skupno na 54. mesto.

Toda poročilo ugotavlja, da se je NYC med tem preskusnim obdobjem izboljšal v vseh kategorijah zmogljivosti - predvsem hitrost omrežja. Potem ko je v drugi polovici leta 2017 zasedel 74. mesto, se je NYC tokrat uvrstil na 37. mesto. Ne glede na to ugotovitve poudarjajo eno zanimivo stvar - ni nujno, da ima večje mesto boljša mobilna omrežja.

Kar zadeva najslabše uspešne metropolitanske trge v ZDA, se je Springfield v Massachusettsu uvrstil med zadnjih pet v štirih od šestih kategorij – na splošno, zanesljivost, klic in besedilo. Nizke uvrstitve so bile pripisane slabim rezultatom blokiranih klicev vseh štirih operaterjev, skupaj s počasnimi hitrostmi iz Sprinta. Toda glede hitrosti omrežja in podatkovne zmogljivosti se mu je uspelo uvrstiti višje od spodnjih petih.

Med 125 območji se je Santa Rosa v Kaliforniji uvrstila na zadnje mesto ne le glede splošne zmogljivosti, temveč tudi glede zanesljivosti omrežja in zmogljivosti podatkov. Medtem ko se njegovi rezultati glede hitrosti in zanesljivosti lahko štejejo za zadovoljive za večino uporabnikov, so bili v primerjavi z rezultati v drugih mestih slabi.

Vse lestvice temeljijo na povprečju RootScores za štiri glavne operaterje v ZDA – AT&T, T-Mobile, Sprint in Verizon. Vsaka uvrstitev je ponderirana z ocenjenim nacionalnim odstotkom naročnikov za vsako omrežje – kar pomeni a uspešnost prevoznika, ki ima več strank, je težja od rezultatov prevoznikov z manj naročnikov.