De Cadillac van Al Capone wordt geveild

Driekwart vooraanzicht van Al Capone CadillacAls hij nog leefde, zou Alfonse ‘Scarface’ Capone misschien geamuseerd zijn over de manier waarop het woord ‘gangster’ een bijvoeglijk naamwoord is geworden. Geen enkele auto past beter bij die beschrijving dan de Cadillac 341A sedan uit 1928 van de gangster, die op 28 juli de straat zal oversteken tijdens een RM Auctions-evenement.

Zoals de beroemde eigenaar betaamde, had deze Cadillac beslist niet-standaard kenmerken: volgens RM is het een van de oudste kogelvrije auto's die er bestaan. De Caddy werd gebouwd met centimeter dik glas en bijna 3.000 pond bepantsering.

Aanbevolen video's

De ramen zijn zo zwaar dat ze speciale veermechanismen nodig hebben om te kunnen bewegen. De achterruiten zijn ontworpen om snel naar beneden te vallen, om het passeren veel gemakkelijker te maken; ze waren ook uitgerust met ronde uitsparingen voor geweerlopen.

Verwant

  • Cadillac Lyriq eerste ritrecensie: elektrisch manifest
  • Het brede scala aan elektrische voertuigen van Cadillac omvat bestelwagens, sedans en drones
  • Cadillac bereidt zijn duurste auto tot nu toe voor, en die is elektrisch

De Cadillac is niet zomaar een gepantserd aanvalsvoertuig; het is ook een nep-politieauto. Het beschikt over alle zwaailichten en sirenes, evenals een radio-ontvanger van de politieband, naar verluidt de eerste die in een privévoertuig is geïnstalleerd.

Capone had de lichten en sirenes nodig om mensen uit de weg te jagen, omdat de Cadillac niet bepaald snel was. De 341 kubieke inch L-head V8 leverde slechts 90 pk, minder dan de 1,4-liter motor in een Fiat 500 uit 2012. Met het gewicht van een Honda Civic coupé nog net in het harnas, ging deze Caddy nergens snel.

Verwacht ook geen sportwagenachtig rijgedrag. Nieuwe Cadillacs hebben magnetorheologische schokken en enorme schijfremmen, maar dit model uit 1928 doet het met bladveren en trommelremmen.

In 1928 was de V8 eigenlijk een van de kleinere motoren van Cadillac. Het bedrijf verkocht ook een enorme V16, die 165 pk leverde. Het luxemerk van GM heeft sindsdien beslist een lange weg afgelegd: de huidige CTS-V heeft de helft van de cilinders van de V16, maar levert 556 pk.Binnenaanzicht van Al Capone Cadillac

Capone regeerde de criminele onderwereld van Chicago tijdens de drooglegging en verdiende een fortuin met de verkoop van illegale alcohol. Hij werd in 1931 gearresteerd en gevangengezet wegens belastingontduiking, en naar verluidt liet hij de auto achter bij een Cadillac-dealer in Chicago.

In tegenstelling tot de V16 Cadillacs van Capone werd de oudere en minder waardevolle V8 341A blijkbaar niet in beslag genomen door federale agenten, maar sijpelde hij via een reeks particuliere eigenaren. Op een gegeven moment werd tijdens een restauratie het grootste deel van de bepantsering verwijderd, maar tijdens een daaropvolgende onderhoudsbeurt werd er nieuw kogelvrij glas geïnstalleerd.

Als je op zoek bent naar een auto met een serieuze gangster-herkomst, maak je dan klaar om je bankrekening leeg te maken. RM verwacht dat de Capone Cadillac voor $300.000 tot $500.000 zal worden verkocht. De veiling vindt plaats op 28 juli in de Inn at St. John’s in Plymouth, Michigan.

Aanbevelingen van de redactie

  • De benzineslurpende Cadillac Escalade gaat volledig elektrisch met de IQ
  • Handsfree rijden met Enhanced Super Cruise in de Cadillac Escalade 2021
  • Wilt u geen dealer bezoeken? Koop online een auto en laat deze bezorgen
  • Bekijk het geweldige akoestische alarm op de nieuwe Fiat 500 EV
  • De Escalade uit 2021 heeft een 38-inch OLED-scherm en mijn god, het is prachtig

Upgrade uw levensstijlMet Digital Trends kunnen lezers de snelle technische wereld in de gaten houden met het laatste nieuws, leuke productrecensies, inzichtelijke redactionele artikelen en unieke sneak peeks.