Honda Civic Coupe GRC

Honda bude v sezóně 2016 soutěžit v sérii Red Bull Global Rallycross (GRC) se silně upravenou verzí Občanské kupé z roku 2016 která byla vylepšena o více všeho – kromě hmotnosti.

Rallycross-bound Civic, vyvinutý za přispění tunera Olsbergs MSE, je poháněn účelně navrženým motorem, který na všechna čtyři kola posílá solidních 600 koní. Plné výkonové specifikace zatím nejsou k dispozici, ale Honda slibuje, že Civic dokáže zrychlit na 60 mph ze zastávky za pouhých 1,9 sekundy. Jinými slovy, je to rychlejší než dokonce uznávané Bugatti Chiron s výkonem 1500 koní.

Doporučená videa

Divize Performance Development (HPD) společnosti Honda provedla komplexní úpravy podvozku, aby připravila Civic na soutěž na hlíně, asfaltu a blátě. Je pozoruhodné, že systém odpružení byl vylepšen, aby zvládl masivní skoky ze 70 stop na stole, které se nacházejí na každé trati.

Je nemožné si splést závodníka s GRC s běžným Civic Coupe. Jezdí na červených slitinách zastrčených pod širokými lemy blatníků a má hlubší přední nárazník, který obsahuje širokou vzduchovou přepážku a také masivní zadní křídlo pro extra přítlak. Kabina byla zbavena veškerého vybavení považovaného za nadbytečné – včetně zvukotěsného materiálu, rádia a zadní části sedadla – aby se co nejvíce snížila hmotnost, a Honda kvůli tomu přidala sedátko a plnou ochrannou klec bezpečnost.

Honda svěřuje Civic Coupe GRC do rukou Sebastiana Erikssona a Joni Wimana, zkušených pilotů pocházejících ze Švédska a Finska.

Honda Civic Coupe GRC se veřejnosti ukáže tento týden během autosalonu v New Yorku a svou soutěžní premiéru si odbude 21. května ve Phoenixu v Arizoně. Aby obsadil první místo na stupních vítězů, bude muset porazit mimo jiné podobně upravené verze Chevrolet Sonic, Hyundai Veloster, Subaru WRX STI a Volkswagen Beetle.

Upgradujte svůj životní stylDigitální trendy pomáhají čtenářům mít přehled o rychle se měnícím světě technologií se všemi nejnovějšími zprávami, zábavnými recenzemi produktů, zasvěcenými úvodníky a jedinečnými náhledy.