Acura ARX-05 Prototyp závodního auta

Možná to nemá dlouhou historii Ferrari nebo Porsche, ale Acura je jasně oddaný závodění. Luxusní značka Honda závodí v současnosti již více než 25 let nasazuje svůj hybridní supercar NSX ve dvou různých sériích a je pravidelný na Pikes Peak International Hill Climb. A příští rok Acura zařadí ještě vyšší rychlostní stupeň.

Místo pouze závodních upravených verzí sériových modelů se Acura znovu zařadí do řad účelových závodních vozů, známých jako prototypy. Nový prototyp závodního vozu Acura byl představen na „The Quail, A Motorsports Gathering“, který je součástí rozlehlý Monterey Car Week v Kalifornii a svou závodní premiéru si odbude v lednu na Rolex 24 v Daytona.

Doporučená videa

Vůz nazvaný ARX-05 (Acura Racing Experimental, generace 5) byl postaven pro IMSA WeatherTech SportsCar Championshiptřídy Daytona Prototype International (DPi). Tato třída v současné době obsahuje závodní vozy z Cadillac, Mazdaa Nissan, s pohonnými jednotkami a designem jedinečným pro jejich příslušné výrobce. To dává každému autu větší identitu a přitom stále udržuje relativně rovné podmínky.

Acura následovala stejnou šablonu s ARX-05. Je založen na podvozku Oreca 07, ale obsahuje stylingové prvky pocházející z produkčních modelů Acura, včetně světlometů „Jewel Eye“ automobilky. Závodní vůz byl ve skutečnosti navržen ve stejném kalifornském studiu, které pomáhá formovat produkční modely. Motor je 3,5litrový V6 s dvojitým přeplňováním založený na motoru „J35“ používaném v Acura RLX, TLX, MDX a RDX. Různé verze tohoto motoru byly také použity v předchozích verzích Závodní vozy Acura a Honda.

Acura možná staví auta, ale tým Penske s nimi bude ve skutečnosti závodit. To je závodní impérium legendárního Rogera Penskeho, který má jako vlastník týmu více vítězství v Indianapolis 500 než kdokoli jiný. Přesto je partnerství trochu zvláštní, protože Acura a Penske bývali rivalové. Když Acura naposledy závodila s prototypy, hlavní konkurencí byly Penske a jeho Porsche RS Spyders.

Acura ARX-05 bude vystavena během Monterey Car Week, pseudo autosalonu složeného z několika akcí, včetně prestižní Pebble Beach Concours d’Elegance. Vůz už prošel několika otřesy na trati Paula Ricarda ve Francii, ale rozzlobeně se neroztočí, dokud Rolex 24 v Daytoně, legendární floridský 24hodinový závod, v lednu.

Aktualizováno: Přidány podrobnosti o stylu a motoru a také fotografie